راهنما

 راهنمای خرید آنلاین بلیط از سایت تعطیلات ( فروش آنلاین بلیط هواپیما )

برای خرید از تعطیلات الزامی برای ثبت نام و ورود به سیستم وجود ندارد، اما خرید از طریق نام کاربری مزایایی بسیاری دارد که توصیه می شود از آنها استفاده کنید. مزایایی مانند :

  •  دسترسی به آرشیو کلیه خریدهای صورت گرفته از طریق پنل کاربری
  • اطلاع از آخرین اخبار، اطلاعات و تخفیفات
  • بهره مندی از مزایای ویژه اعضا

در صورت ثبت نام و خرید از طریق نام کاربری، کلیه خریدهای شما در هر لحظه قابل دسترسی  خواهد بود، اما اگر بدون ورود به سیستم اقدام به خرید بلیط از سایت تعطیلات کردید، هر بلیط شما فقط از طریق کد PNR مربوط به همان بلیط قابل پیگیری خواهد بود.

 در صفحه اول یا همان صفحه جستجو امکان انتخاب بین  پروازهای داخلی و یا خارجی را انتخاب کرد. مراحل جستجو و خرید پروازهای داخلی و خارجی کاملا مشابه یکدیگر هستند مگر در موارد جزیی که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد.

خرید داخلی:

 ابتدا نام شهر و یا نام فرودگاه مبدا و مقصد را وارد کنید. به یاد داشته باشید که نام شهر یا فرودگاه را هم می توانید به انگلیسی و هم به فارسی در محل مربوطه تایپ کنید.

 سپس تاریخ رفت و برگشت سفر را با کلیک بر روی گزینه مربوطه انتخاب کنید. امکان انتخاب تاریخ هم به صورت شمسی و هم به صورت میلادی برای شما فراهم شده است.

 مرحله آخر :باید تعداد مسافران( با توجه به گروه سنی بزرگسال، کودک و نوزاد انتخاب شود ) و کلاس پرواز انتخاب شود .  

نکته ای که باید در این مرحله مد نظر قرار گیرد:

مسافر بزرگسال ،مسافر بالای 12 سال تمام، مسافر کودک، مسافر بین 2 سال تمام تا 12 سال و مسافر نوزاد، کمتر از 2 سال می باشد.

با کلیک بر روی کلید "شروع جستجو" وارد صفحه انتخاب پرواز می شوید. در اینجا لیستی از پروازهای موجود را نمایش میدهد که میتوانید بر اساس ساعت پرواز ، قیمت کل و ظرفیت برای جستجوی بهتر پرواز خود آن را مرتب سازی کنید .  

در لیست سمت راست  فیلتر هایی نظیر ساعت پرواز ،قیمت و ایرلاین را در اختیارتان قرار میدهد تا جستجوی دقیق تر و سریع تری داشته باشید .

پس از انتخاب پرواز رفت(در صورت پرواز رفت و برگشت)، لیست پروازهای برگشت متناسب با پرواز رفت انتخاب شده نمایش داده خواهد شد.

 پس از انتخاب پرواز مورد نظر  با کلیک بر روی "جزئیات بیشتر"  زمان پرواز از مبدا و زمان رسیدن به مقصد ،مدت زمان پرواز، تعداد توقف و قوانین پروازی هر ایرلاین و همچنین قیمت بلیط برای بزرگسالان،کودکان و نوزادن بر حسب تومان در لیست جزئیات پروازها نمایش داده می شود. توجه داشته باشید که کلیه قوانین باید به دقت خوانده شود چرا که در صورت بروز هر گونه مشکل و درخواست تغییر، بر اساس این قوانین اقدام خواهد شد.

در ادامه امکان جستجو مجدد و تغییر مشخصات سفر بدون نیاز به مراجعه به صفحه اصلی به راحتی در دسترس می باشد. اگر هر کدام از موارد این قسمت تغییر کرد برای اعمال تغییر  باید بر روی کلید "شروع جستجو" کلیک کنید تا لیست پروازها به روز رسانی شود.

امکان انتخاب روزهای بعد و قبل از تاریخ انتخاب شده نیز به راحتی در اختیار کاربر قرار داده شده است.

پس از انتخاب پرواز مورد نظر و ورود اطلاعات فردی بر روی گزینه "ثبت اطلاعات" کلیک کنید.

در مرحله بعد پس از بررسی صحت اطلاعات پرواز و مشخصات فردی مسافران میتوانید از دو گزینه برای پرداخت مبلغ اقدام نمایید. در صورت نیاز به تغییر اطلاعات وارد شده باید بر روی گزینه " ویرایش اطلاعات" کلیک کنید بدلیل اینکه  بعد از صدور امکان ویرایش اطلاعات وجود ندارد . اگر قبلا حساب خود را شارژ نموده اید و اعتبار کافی برای خرید دارید از گزینه ی "خرید اعتباری" و در غیر این صورت گزینه "پرداخت بانکی" را انتخاب کنید و وارد صفحه "درگاه بانک ملت " بشوید.

پس از پرداخت ،گزینه "تکمیل فرایند خرید " را انتخاب کرده  و بلیط خود را دریافت نمایید .

 

 

 

بلیط خارجی:

 

برای خرید بلیط خارجی مانند خرید داخلی ابتدا در صفحه جستجو نوع سفر(تک مسیره ؛رفت و برگشت و چند مسیره ) ، مبدا و مقصد ، تعداد افراد ، و نوع کلاس پروازی(اکونومی و بیزنس)را مشخص میکنیم.

به یاد داشته باشید تعداد مسافرانی که قصد سفر دارند را با دقت به سن آنها مشخص کنید.(بزرگسال، کودک 2 تا 12 سال،و نوزادان زیر 2 سال)

نکته: در فیلتر های بیشتر شما میتوانید ایرلاین مورد نظر خود را نیز برای جستجو انتخاب کنید تا فقط جستجو بر اساس همان ایرلاین نمایش داده شود. زیرا در لیست پرواز ها ماکزیمم 200 پرواز بر حسب مؤلفه های قیمت و طول مدت مسیر و غیره نمایش داده میشود و ممکن است پرواز مورد نظر شما جز لیست نباشد .

 

 

با زدن جستجو در صفحه بعد پرواز های موجود به مقصد مورد نظر شما نمایش داده میشود.

 در این مرحله همانند خرید داخلی میتوانید پرواز های نمایش داده شده را بر حسب قیمت ساعت پرواز و ظرفیت مرتب سازی کنید.

 

نکته: زمان جستجو 20دقیقه میباشد بعد از پایان زمان پیغامی به شما نمایش داده میشود که میتوانید یا مجددا لیست پرواز ها را به روز رسانی کنید یا به صفحه اصلی بازگردید.

 

 

همچنین در قسمت فیلتر ها شما میتوانید بر اساس تعداد توقف ، قیمت ،ساعت پرواز  ،کلاس پروازی ، ایرلاین ها ، و در فیلتر های بیشتر سرویس ارائه دهنده (آمادوئس و ماهان) پرواز های

موجود را فیلتر کرده و بهترین پرواز مورد نظر خود را انتخاب کنید. 

 

در صفحه جستجو میتوانید لیست بهترین و ارزون ترین  پروازهای موجود در یک هفته از تاریخ انتخابی مورد نظر خود را در یک جدول بررسی کنید. و همچنین به روز های بعد و قبل تاریخ مورد نظر خود دسترسی داشته باشید.

 

قسمت جزئیات در پرواز های خارجی بسیار مهم است  که نیاز به توجه بیشتری دارد.

در این قسمت مسیره پروازی، تعداد توقف و مکان توقف را در یک نموادر خطی نمایش میدهد.

 که شماره پرواز، نوع هواپیما ؛ ایرلاین و طول توفق و طول مسیر قابل مشاهده است.

 

در قسمت قوانین بلیط  میتوانید نوع بلیط از لحاظ قابل استرداد یا غیر قابل استرداد بودن را ببینید.

 در جزئیات قیمت میتوانید قیمت بزرگسال و کودک و نوزاد را به تفکیک ببینید به یاد داشته باشید قیمت در لیست پرواز ها فقط برای یک بزرگسال است.

با انتخاب پرواز مورد نظر به صفحه بعد میروید .

 در این صفحه ابتدا شماره و ایمیل  فردی که  درحال خرید بلیط است را میگیرد .

 در کادر های بعدی شما باید اطلاعات مسافرین را دقیق مانند مدارک شناسایی آنها وارد کنید.

پس از وارد کردن اطلاعات فردی مسافرین و اطمینان از صحت آنها با زدن دکمه "ثبت اطلاعات " به صفحه بعد میروید .

پس از بررسی نهایی صحت اطلاعات مسافرین شما میتوانید آن بلیط را رزرو یا پرداخت کنید که این پرداخت میتواند نقدی یا اعتباری باشد(که نیاز به ثبت نام در سایت دارد)

 

در صورت رزرو کردن یک شماره پیگیری به شما نمایش داده میشود که در مراجعه بعدی به سایت میتوانید با گزینه پیگیری در بالای صفحه ی اصلی و وارد کردن ایمیل و شماره موبایل خود و شماره پیگیری بلیط مورد نظر خود را مشاهده کنید. به یاد داشته باشید مدت زمان رزرو بلیط شما در بالای صفحه به شما نمایش داده میشود .

 
 
 
و یا با انتخاب گزینه ی پرداخت بانکی به صفحه پرداخت اینترنتی متصل شده و که می توانید با وارد کردن مشخصات کارت خود خرید را تکمیل و بلیط را صادر کنید